שאיפות

שאיפות – מיזם המזמין מעשנים כבדים מאד להיגמל מעישון באמצעות טיפול אלטרנטיבי שמוציא את כל החשק לעישון.

לא קל לגשת לקהל שנוחל אכזבות פעם אחר פעם, קהל מכור שבדרך כלל עוד לפני שהוא מסיים לעפעף על הפרסומת שלך ולהכיר את המוצר שאתה מציע לו – הוא כבר מדפדף הלאה סקפטי עד כמה – אם בכלל – אתה יכול לעזור לו.

קהל יעד כזה פגשנו כשישבנו על הפרסום של 'שאיפות'.

'שאיפות' מציעה טיפול אלטרנטיבי ייחודי מסוגו למעשנים כבדים שנמאס להם מהחיים אפופי העשן ומשתוקקים להיגמל מעישון – אך לא מצליחים. בין קהל היעד זיהינו גם את בנות הזוג / האימהות של המעשנים שגם כמהות מאוד להיפטר מריח העשן המעיק.

לאחר חשיבה מעמיקה החלטנו ללכת על כיוון שונה מהרגיל, במקום לפנות במסרים מפחידים המנבאים נבואות זעם על מעשנים, לפנות בדרך הפוכה ולצייר מציאות אוטופית ללא עשן וסיגריות. בהתאם לזאת בחרנו את צבעי הלוגו, הענקנו לסיגריה (שבלוגו) מראה שיכול להתפרש גם כצמח מרפא, אויר צח ונקי שמחליף את עשן הסיגריה המחניק.

הקפדנו על שטח מאוורר במודעה, נקי וחף מעומס ויזואלי.

הטקסט שבחרנו נגע אך ורק בחלק 'המתלבט' של קהל היעד שלנו, שהרי רוב המעשנים ודאי רוצים להיגמל מהעישון רק שהם לא מספיק מאמינים ביכולת שלהם. המסר ברור וחד: אנחנו מזמינים אותך לבוא אלינו ולהיגמל מיידית, לא נגמלת? התאכזבת? לא הפסדת כלום! כל כספך יוחזר בחזרה!.

כמובן ש'שאיפות' עמדה מאחורי המילים הללו.

כל הפרטים החשובים מוקמו במקומות אסטרטגיים על הפרסומת תוך שימת דגש לחלל פתוח ומאוורר. לפרסומת הזו התלווה פרוספקט יפייפה שהיווה מדריך תומך לגמילה מעישון.